HF-PO-1-39-338-CFH-B-C Cardinal HF Series Filter Cartridge PO 6.25x39 1um
Image may represent a range of products. Product may vary based on listed specifications.
Cardinal HF Series Outside-Inside High Flow Cartridge, polypropylene melt blown media, core, support & outer hard cage, closed flat end w/folding handle, 6.25in OD x 39in L, 99.98 pct @ 1um.
  • Manufacturer: Cardinal
  • Efficiency: Nominal
  • End Cap Configuration: Closed Flat End w/Folding Handle
  • Filter Media: Polypropylene
  • Length: 8 in.